Koltuk Altı Terleme Tedavisi Ankara

KOLTUK ALTI BOTULİNUM TOKSİN UYGULAMASI ANKARA, TERLEME BOTULİNUM TOKSİN UYGULAMASI ANKARA,AŞIRI TERLEME TEDAVİSİ ANKARA

Aşırı terleme kişiyi günlük hayatta sıkıntıya sokan bir durumdur. Özellikle koltuk altı bölgesi aşırı terlemenin en sık görüldüğü alan olabilir. Bu durumda kişinin günlük kıyafetleri sık sık kirlenebilir. Sosyal ortamlarda kötü bir görünüm olabilir. Kişi sorun yaşayabilir. Bu durumdaki hastalar bu nedenle koltuk altı için genelde sıklıkla roll on lar kullanmakta, sık deodorant uygulaması yapmaktadırlar. Bunlar sorunu ortadan kaldırmadan oluşabilecek koku vb rahatsız edici durumu gizlemek için yapılan işlemlerdir. Koltuk altı botulinum toksin uygulaması,terleme botulinum toksin uygulaması ile kişinin bu durumu azaltılabilir.

Nasıl bir işlemdir? Öncelikle toksin yapılacak alan temizlenir. Sonrasında bir santimetrekarelik alanlara bölenecek şekilde işaretlenir. Daha sonra toksin yüzeyel olarak uygulanır. Bu durum çok ağrılı bir işlem olmayabilir. Bazı kişilerde ağrı eşiği düşüktür bu nedenle öncesinde anestezik kremler sürülebilir. Bir süre beklenir ve işlem yapılır. Yaklaşık 10 gün sonra hasta tekrar görülür ek uygulama yapılır. Kalıcılık kişiler arasında değişkendir. 6-7 ay arası olabilir. Hastalar özellikle yaz aylarına girmeden bu işlemi yaptırabilmektedir. Ama tüm mevsimlerde rahatsız olanlarda vardır. Terleme tedavisi ankara, koltuk altı botulinum toksin işlemi ile aşırı terleme azalabilir. Kontrolde ek doz ile hasta etkisi sürecinde günlük hayatta rahat edebilir.