Alt Göz Kapak Estetiği Ankara

ALT GÖZ KAPAK ESTETİĞİ

Alt göz kapak bölgesinde yaşlanma süreci ile beraber deformiteler oluşabilir. En sık olarak göz kapakta bulunan yağ yastıkları fıtıklaşabilir. Bu alanda iç,orta,dış kısımlarda olmak üzere üç adaet yağ bölmesi vardır. Bunların fıtıklaşması torba oluşturur. Yorgun yaşlı görünüme sebep olur.

Bu alandaki durumun çözülmesi için alt kapak estetik ameliyatı yapılabilir. Kesi sıklıkla kirpikli kenar alt kısımdan yapılır. Sonrasında bu alanda genelde belirgin iz kalmaz. Yağ bölmelerinden yağ çıkarılır. Göz kapak içinde yağı saran zar sıkılaştırılır. Alt kapak estetik ameliyatı ile beraber yağ enjeksiyonları ya da başka işlemlerde olabilir. Sizde var olan sorun önemlidir. Buna yönelik çözüm sağlanmalıdır. Alt göz kapak ameliyatlarında sıklıkla belirgin cilt fazlası yoktur. Genelde asıl sorun yağ fıtıklaşması ve göz kapak alt kısımdaki çökmeler gibi durmaktadır. Alt kapak böglesinde belirgin cilt fazlalığı mevcut olan hastalara orta yüz kaldırma gibi operasyonlar önerilebilir.

Morluklar ve şişlikler genelde görülür. Geçicidir. Iyileşme süreci 7 gün civarındadır. Dikişler 7 günde alınır. Asıl sonuç bir süre içinde belli olur. Bu alanda belirgin torbalanma varsa bu hastaların bu işlemden fayda görme olasılığı mevcuttur. Her hastanın durumu değişiktir. Öncelikle bunu bilmek gerekir. Bazı hastalarda daha basit bir işlem olan ışık dolgu uygulamalarıda iyi sonuç verebilir. Bunun için öncesinde hasta ayrıntılı değerlendirilmeli ve olası sonuçlar anlatılmalı ve anlaşılmalıdır.