Burun Estetiği (Rinoplasti) Ankara

BURUN ESTETİĞİ

Burun estetiği Ankara. Burun estetiği ameliyatları günümüzde sık yapılan estetik cerrahilerdendır. Burun kişinin yüzünün tam ortasında yer alır ve yüz ifadesinde önemli bir yere sahiptir.Sosyal medyada gittikçe daha fazla yer almakta ve daha fazla hasta çekmeye başlamış gibi gözükmektedir. Burun estetiği ameliyatı ile ilgili olarak çok çeşitli teknikler vardır. Genel olarak on sekiz yaşını bitirmiş hastaların, Gelişimleri iyiyse bunun estetiğine uygun olabilirler. Bu durum görüşmede belirlenecektir.

Burun estetiği ameliyatları sırasında bunun orta hattındaki eğrilikler, Conka ismi verilen burun yan kısımdaki hava almayı engelleyecek olan yapılar küçültülebilir. Gene bu durumda muayenede tespit edilmektedir. Burun estetiği ameliyatları, Uzun bir süreç gerektirmektedir ameliyat sıklıkla iki 2,5 saat kadar sürmekte, bir gece yatış olmaktadır. Hastaların en çok korktuğu şeylerden bir tanesi, Bunun tamponları alınmasıdır. Artık eskisi gibi büyük gazlı bez tamponlar kullanılmaktadır.

Burun içine kişinin burnuna göre boyut ayarla lan silikon nefes almaya engellemeyen tamponlar konulmaktadır. Bu tamponlar üç dördüncü günlerde alınmaktadır. Tamponların alınması eski tamponlar kadar zor olmamakta, çok ağrılı bir işlem değildir. Bunun üzerine ameliyat sonrası konan alçı bir haftada alınmaktadır bunun ön kısmında dikişler varsa bu da bir hafta sonra alınmaktadır. Alçı alındıktan sonra burun üzerine, Bantlar yapıştırılmakta ve bunlar 7:10 gün kadar tutulmaktadır. Bunun estetiği ile ilgili olarak çok çeşitli teknikler çok çeşitli yöntemler vardır. Genel olarak burnun Durumu çok önemlidir. Ameliyat kişiye özeldir herkese aynı burun olmamaktadır. Bu yüzden kişinin ameliyat öncesi değerlendirilmesi önem kazanır. Genel olarak açık ve kapalı teknik burun ameliyatları vardır. Açık teknikle burun orta hat ön kısımda küçük bir kesi yapılır buradan ameliyat gerçekleştirilir. Bu dikişler 7:10 gün içinde alır. Kapalı teknikte ise Bunun dışında Kesi olmaz, Bunun içinde operasyon gerçekleştirilir. Hangi teknik bana uygun?Burada doktorunuzun tecrübesi ve sizin durumunuz önem kazanır. Son dönemde burun dokularına saygılı operasyon teknikleri öne çıkmıştır.

Burunda da asıcı bağların Korunduğu, kıkırdak Zarı altından Yapılan operasyonlar daha sık yapılmaktadır. Bütün bunlar ödem şişlik oluşmasında azalmaya yardım etmiştir.Bunun dışında burun sırtının korunduğu, Bunun çatısını direkt olarak aşağı indirildi ameliyat teknikleri demeyecektim. Daha önce söylendiği gibi ameliyat kararı teknik kararı kişiye özeldir cerrahın tecrübesi önemlidir. Burun estetiği ameliyatlarında Burunucu kaldırılır, bunun kemeri alınabilir bunun yan kısımlardan daraltılabilir. Tamamen kişisel beklentileriniz, burnunuzun durumu önem kazanır. Son zamanlarda sık Sorulan sorulardan bir tanesi de şişlik ve morluk durumudur. Buda tamamen kişiye göre değişmektedir. Daha eski zamanda yapılan ameliyatlara göre günümüzde yapılan ameliyatlarda şişlik ve morluk verin daha az olduğu ortadadır. Sıklıkla operasyon ertesi gün de şişlik ve morluk oluşmakta, hasta eve gittiğinde şişlik ve morluklar atabilmek de 3-3-4. günlerde Bu şişlik morlukları maksimum olmakta ve giderek azalmaktadır. Burun alçısı alındığı zaman Genelde burun sırtında şişlikler kalmaktaDır.Burun üzeri şişlikler genelde altı ay civarında çözülmekte ve iyileşme bir yıla kadar uzayabilmektedir. Derinizin kalınlığı çok önemlidir.. Kalın derili burun hastaları genelde daha geç gelişmektedir. Burun ameliyat öncesi Kişiyle görüşülür, Muayene Edilir, beklentileri anlaşılır, burun içindeki eğrilikler görülür, Yapılacak işlem planlanır. Hastanın fotoğrafları çekilerek photoshop çalışması yapılabilir. Burada nasıl bir burun görüntüsü Ortaya çıkabileceği bir ön fikir verebilir. Ama asla burada çıkan sonuç aynen yapılamaz, çünkü her hasta kendini özeldir, yara iyileşmesi kişiler arasında farklıdır.

Photoshop çalışması cerrahın Nasıl bir ameliyat yapacağını planlamasını sağlayabilir. Burun estetiği Ankara, bunun ameliyat Ankara ile ilgili ayrıntılı görüşme için hekimiyle görüşmenizde fayda vardır. Burun estetik Ankara fiyatları burun estetiği Ankara fiyatları değişkendir. Burnunuzun durumu ameliyat süresi yapılacak hastane bütün bu fiyatlara etkileyebilir. En doğru bilgiyi hekiminize görüşmede almanızda fayda vardır. Yapılacak işlem planlanır. Hastanın fotoğrafları çekilerek photoshop çalışması yapılabilir. Burada nasıl bir burun görüntüsü Ortaya çıkabileceği bir ön fikir verebilir. Ama asla burada çıkan sonuç aynen yapılamaz, çünkü her hasta kendini özeldir, yara iyileşmesi kişiler arasında farklıdır. Photoshop çalışması cerrahın Nasıl bir ameliyat yapacağını planlamasını sağlayabilir. Burun estetiği Ankara, bunun ameliyat Ankara ile ilgili ayrıntılı görüşme için hekimiyle görüşmenizde fayda vardır.

Burun estetik Ankara fiyatları burun estetiği Ankara fiyatları değişkendir. Burnunuzun durumu ameliyat süresi yapılacak hastane bütün bu fiyatlara etkileyebilir. En doğru bilgiyi hekiminize görüşmede almanızda fayda vardır.

Burunda var olan deformiteler genetik nedenli olabilir. Ailesel olarak burun şeklinde deformiteler var olabilir. Aynı zamanda iç kısımdaki sorunlarda nefes almayı etkileyebilir. Ayrıca burna gelen darbeler burunda deformitelere neden olabilir. Iç kısımda, dış kısımda şekil bozukluklarına yol açabilir. Bu durumdan kurtulmak için burun estetiği ankara operasyonu yapılabilir.

Burun estetiği ankara operasyonu öncesi değerlendirme önemlidir. Burun şekliniz incelenir, burun içine bakılmalıdır. Nefes almayı zorlastıran yapılar tespit edilir. Özellikle burun yan duvarlarda konka ismi verilen yapılar vardır. Alt taraftaki sıklıkla büyür, allerjik potansiyeli arttırır ve nefes almada zorluklar yaratır. Bu durumda operasyonda bu yapılarada müdahele edilebilir. Nefes almada düzelme sağlanabilir. Burun septumu burun orta hattıdır. Burun orta hattaki sorunlar sıklıkla şekilde de bozukluklar yapar, bunlarda operasyonda düzeltilmelidir. Bu durumda nefes almada iyileşebilir.

Sık gelen sorulardan biride bilgisayar analizidir. Sonuçta bu bir programdır. Bire bir aynısını yapmak çok mümkün durmamaktadır. Ama size bir fikir verebilir. En önemlisi doktorunuza ne istediğinizi anlatmanız ve doktorun ne yapacağını anlamanızdır. Sosyal medyada sıklıkla görülen operasyondan hemen iki dakika sonrası resimler yanıltıcıdır. Insan dinamik, sürekli değişen bir yapıdır. Yaşlanmaktadır. Bunlar göz önüne alınmalıdır.

Kapalı ve açık operasyonlar vardır. Açık ameliyatta burun orta katta ön kısımda kolumella denen alanda kesi yapılır. Kapalı operasyonda kesi olmaz. Operasyon iç kısımdan yapılır. Burun estetiği ile ilgili en önemli şey bu bir operasyondur. Genel anestezi altında yapılır. Bir gece yatış olur. Burun içine tampon konabilir. Silikon tamponlar boruludur. Nefes almayı engellemez. 3-4 .günlerde alınır. Basit bir işlemdir. Burun üzerine atel yapılır. Termoplastik atel yapılırsa ertesi gün duş alınabilir. 7-10 günde atel alınır.

Burun estetiği ankara sonrası şişlik morluklar olabilir. Hiç morluk,şişlik olmaz demek pek gerçekçi değildir. Genelde 1 hafta içinde şişlik ve morluklar geriler. Burnun şeklini alması yaklaşık 6 ay civarında sürer.

Burun operasyonu sonrası süreçte bir süre gözlük takamazsınız, burna darbe alınmaması önemlidir. Burun yan kısımlarda kemik bölge şişleri genelde birkaç ayda geçer, burun üzerinde de aynı şekilde zamanlar şişlikler geçer. Bu süreçte doktorunuz masaj önerirse yapılmalıdır. Burun operasyonları için beklentilerinizi doktorunuza ayrıntılı anlatmalı ve onu anlamanız gerekir. En doğru sonuçlar bu şekilde ortaya çıkar,gerçek dışı beklentilerden olabildiğince uzaklaşılmalıdır. Sonuçta her kişinin iyileşmes süreci farklıdır.

Burun estetiği ankara için çok farklı teknikler vardır. En doğru teknik yoktur. En doğrusu sizin neye uygun olduğunuz, doktorun sık yapıtığı ve iyi sonuçlar aldığı yöntemdir.

Burun estetiği ankara fiyatları çok değişkendir. Tecrübe önemlidir. Durumunuz önemlidir. Yapıldığı hastane fiyatları çok değişkendir. En doğru bilgiyi doktorunuzdan alabilirsiniz.