Batık Tırnak Tedavisi Ankara

Tırnaklarımız bazen normal yatağından çıkarak daha iç ve dış kısımlara doğru büyüyebilir. Bu durumda tırnak boyutu genişlemiş olur. tırnak yan kısımdaki etin içine doğru tırnak büyümesi gerçekleşir. Bu durum ilk başta kişi de ağrı yaratabilir. Ayakkabı giymek de üzerine basmakta zorluklar görülebilir. Batık tırnak durumu özellikle ayak baş parmaklarda daha sık gözükmektedir. Başka tırnaklarda da gözükebilir. Ete doğru büyüyen tırnak olarak da isimlendirilen bir durumdur. Batık tırnak tedavisinde çok çeşitli yöntemler kullanılabilir.

Batık tırnak özellikle ayak birinci parmak da daha sık gözükmektedir. İç ve dış taraflarda görülebilir. Ağrı acı üzerine basmakta zorluklar bu durumda görülebilir. İlerleyen durumlarda ise enfeksiyonlar Görülebilir. Bu durumdan kurtulmak için ilk evrelerde cerrahi olmayan çeşitli yöntemler uygulanabilir. Kişi tırnağını dışarı çıkarmaya çalışabilir. Tırnak teli uygulaması ile batan tırnak cilt dışına alınmaya çalışılabilir. Batık tırnak cerrahi tedavisinde ise tırnak yatağından sorunlu bölge neresi ise küçük bir kesi yapılır ve bu bölgedeki fazla büyüyen Tırnağın kök kısmı Koterize edilir ve cerrahi olarak çıkartılır. Ayrıca etin içine doğru büyümüş fazla tırnak Çıkartılır. Sonrasında Kesi yapılan alana dikişler konur tırnak tekrar yerine sabitlenir operasyon bitirilir. Bu operasyon uygun yaşlarda lokal Anestezi altında yapılır. Daha küçük kişiler de ise genel anestezi altında yapılabilir.

Tırnak batması cerrahi tedavisi ile ilgili bilgi almak için hekimle görüşmenizde fayda vardır. Tırnak batması cerrahi tedavisinde tırnak çekimi yapılmaz. Tırnak yatak ve vizyonu ismi verilen bir cerrahi müdahale yapılmaktadır. Batık tırnak cerrahi tedavisi fiyatları, tırnak yatak vizyonu cerrahi fiyatları çok değişkendir. En doğru bilgi doktorunuzla görüşmede almanızda fayda vardır.