Jinekomasti Ankara

JİNEKOMASTİ AMELİYATI

Erkeklerde göğüslerin normalden daha büyük olması durumuna jinekomasti adı verilir. Sıklıkla ergenlikte büyüyen sonra küçülmeyen göğüs hikayesi vardır. Ilaç kullanımı, alkol kullanımı, aşırı kilo, çeşitli hastalıklar bu duruma neden olabilir. Karaciğer hastalıkları, böbrek hastalıkları bu duruma neden olabilir.

Eğer altta yatan bir durum varsa öncelikle bu durum çözülmelidir. Ilaç kesilmelidir. Eğer böyle bir durum yoksa genelde operasyon önerilebilir. Jinekomastiler cilt fazlalıklarına, doku fazlalıklarına göre çeşitli sınıflara ayrılır. Meme başı çok aşağıda, belirgin cilt fazlası bulunan hastalara meme başına, meme dokusuna müdahele ederek bunları normal anatonik pozisyona almak gerekir. Yani hastanın durumu önemlidir. Bunun dışında sıklıkla liposuction ile kombine operasyonlar yapılmaktadır.

Ameliyat öncesinde hastanın rutin kan tetkikleri yapılır. Ek bir sorun yoksa operasyon yapılabilir. Hasta ayakta iken operasyon için çizimler yapılır. Sıklıkla meme alt kısımdan açılan delikten liposuction yapılır. Vaser liposuction, lazer liposuction ile içerideki dokular eritilebilir. Sonrasında eriyen yağ dokusu suction yardımı ile dışarı alınır. Meme başı altında,meme içinde doku kaldı ise meme başı alttan yapılan kesiden ya da liposuction için açılan delikten dokular dışarı çıkarılır. Bazı durumlarda ise gene liposuction yapılır. Sonrasında meme başı meme etrafından kesilerek yukarı alınabilir. Burada belirtilen sık yapılan operasyonlar için kısaca özetlenmiştir. Asıl tedavi planı doktorunuz tarafından belirlenir. Göğüs dokunuzun büyüklüğü vb durumlar önemlidir. Operasyon öncesi sıklıkla ultrason istenir. Ek bir sorun olup olmadığı tespit edilir. Operasyon sonrası korse takılır. Bir gece yatış önerilir. Ilk başta şişlik ve morluklar olabilir. Günlük hayata genelde 5 gün içinde daha rahat adapte olunur. Ilk başta kol hareketlerinde ağrınız olabilir. Zamanla azalacaktır.

Jinekomasti ameliyatı(erkekte meme ameliyatı) ankara fiyatları değişkendir. Teknik önemlidir. Operasyonun yapılacağı hastanes önem kazanır. En doğru bilgiyi doktorunuzdan alabilirsiniz.